Brzeg 2011

 

Komitet Organizacyjny Krajowej Brzeskiej Wystawy Kolekcjonerskiej serdecznie zaprasza na tegoroczną XIII wystawę, której mottem jest

„700 – lecie powstania Księstwa Brzeskiego”.


Miejscem tegorocznej wystawy jest Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 7 października 2011 roku o godzinie 17.
Wystawę można zwiedzać do 30 października br.

*****

XIII Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska

Tegoroczna XIII Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska odbędzie się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Wystawa wpisuje się w uroczyste obchody 700-lecia księstwa brzeskiego.
I choć do października czasu jest jeszcze sporo, to pomysłodawca tej wystawy Tadeusz Sadowiński, będący przewodniczącym Koła Terenowego Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu, rozpoczął już z grupą brzeskich kolekcjonerów intensywne prace związane z tym projektem.

„W salach Zamku będzie można zobaczyć setki pamiątek związanych z Brzegiem i jego historią. Będą m.in. znaczki, karty pocztowe, mapy, medale, monety – wymienia Tadeusz Sadowiński, pomysłodawca wystawy. Poczta Polska wyda z tej okazji dwie karty pocztowe, będą specjalne nalepki na koperty, pamiątkowy datownik i stempel”.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Jarosława Staśkiewicza „Obchody 700-lecia księstwa brzeskiego przy pustej kasie” (serwis nto.pl z dnia 15.03.2011 r.)

***

XIII Brzeskiej Krajowej Wystawie Kolekcjonerskiej – Brzeg 2011 towarzyszyć będzie wydanie komercyjnej karty telefonicznej w nakładzie 100 sztuk, dwóch kartek pocztowych beznominałowych w nakładzie 500 sztuk oraz okolicznościowy datownik. Honorowy patronat nad imprezą objęli Wojciech Huczyński – Burmistrz miasta Brzegu oraz Maciej Stefański – Starosta Powiatu Brzeskiego.

Wystawowa karta telefoniczna:

Wystawowa karta telefoniczna umieszczona będzie w okolicznościowym karnecie wystawowym, którego autorem jest artysta plastyk Tomasz Fronckiewicz od wielu lat współpracujący z Kołem Terenowym w Brzegu . Karnet tematycznie związany jest z tegoroczną kartą wystawową i z pewnością będzie wzbudzał duże zainteresowanie.

 Karnet okolicznościowy:

Dla podkreślenia jubileuszu 700 lecia Księstwa Brzeskiego na kartkach beznominałowych zaprezentowane zostały pieczęcie historyczne z muzeum datowane na czas powstania Księstwa Brzeskiego.

Autorem projektów wszystkich walorów kolekcjonerskich jest artysta plastyk Tomasz Fronckiewicz.

Kartka nr 1/2011:

  

Kartka nr 2/2011:

Okolicznościowe stemple towarzyszące tegorocznej wystawie:

 

Inne walory kolekcjonerskie:

 

Z okazji 700 – lecia powstania Księstwa  Brzeskiego, dla Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, również z myślą o kolekcjonerach, została przygotowana seria monet zastępczych – Piastów. Są to klipy z czego dwie – 5 piastów i 3 piasty – to klipy bimetalowe, jedne z pierwszych na świecie. Przygotowany został także srebrny znaczek pocztowy.

Wiecej informacji na ten temat  zainteresowani kolekcjonerzy odnajdą na stronie:

http://www.mincerzopolski.pl/

 

 Katalog wystawowy:

 

Wystawcy:

Plakat tegorocznej wystawy kolekcjonerskiej: