Historia

Historia Stowarzyszenia

TAK  ZACZYNALIŚMY …

skanowanie0001(3)

 I TO WŁAŚNIE W TYM MIEJSCU !

Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu zostało zarejestrowane sądownie w kwietniu 1997 roku i od tego czasu posiada osobowość prawną. Generalnym celem naszej organizacji jest propagowanie wszelkich form kolekcjonowania różnych przedmiotów i walorów.

Przez pierwsze lata istnienia SK członkami byli wyłącznie fonoteliści – kolekcjonerzy kart telefonicznych. Właśnie wówczas ten rodzaj hobby był najpopularniejszy w Polsce. Liczyliśmy około 700 członków w wielu Kołach Terenowych na terenie całego kraju. Niestety polityka emisyjna Telekomunikacji Polskiej, a także rozwój telefonii komórkowej spowodowały, że na rynku fonotelistycznym przestały się ukazywać ciekawe i atrakcyjne emisje kart telefonicznych.

Zarząd Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu nieustająco czyni starania, aby przynajmniej dwa razy do roku członkowie, dla których fonotelistyka jest podstawowym hobby, mogli swe zbiory powiększać o karty telefoniczne, które wydaje TP S.A. specjalnie według przedstawionych przez nas projektów. Karty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko naszych członków, ale i innych fonotelistów.

Ale porzekadło mawia, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” i działacze SK postanowili rozszerzyć możliwości aktywnego działania dla innych gatunków zbieractwa. Poprzez takie uelastycznienie naszej statutowej działalności do naszego Stowarzyszenia przystąpili kolekcjonerzy znaków pocztowych, pocztówek, numizmatów, banknotów i biletów komunikacji miejskiej.

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy zbieractwa i członkostwa takich pasjonatów. Za nami pierwsza dekada naszego istnienia i trzeba z dużą dozą zadowolenia napisać, że jesteśmy już dosyć istotną kartą w historii polskiego ruchu kolekcjonerskiego. A przed nami nowe wyzwania i oby kolejne lata zadowolenia i satysfakcji naszych członków z faktu, że wszyscy razem stanowimy Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu.

Tadeusz B. Marcin Denes
Założyciel i prezes 

♦ ♦ ♦

mkidn