W niedzielę 26 września odbyło się powakacyjne posiedzenie Zarządu. Omówiono przygotowania do XIII Wrocławskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej – Wrocław 2011, której tematem wiodącym będzie „Transport” (środki transportu w filatelistyce, fonotelistyce, numizmatyce, fotografii etc.).
W związku z wystawą wydany będzie zestaw okolicznościowych walorów – kartki pocztowe beznominałowe, karta telefoniczna (być może będzie również karta telefoniczna wydana przez Telekomunikację Polską) oraz banknot kolekcjonerski, zwany poprawniej bonem.

Wspomniany bon będzie miał nominał 13 (bo z okazji XIII Wystawy wydany), kosztować będzie 13 zł i wyemitowany zostanie w nakładzie 1.000 sztuk.
Można się spodziewać, że dla wielu naszych Członków będzie bardzo dużą atrakcją numizmatyczną z uwagi na swoja grafikę.
Szefowie poszczególnych Kół Terenowych przyjmować będą przedpłaty w terminie do 15 października br. Z uwagi na zwiększony nakład banknotu nie będą obowiązywały wcześniej ustalone limity ilościowe nabywanych bonów.

Przedstawiono także ostatni etap prac związanych z wystawą w Brzegu.
Dzięki świetnej współpracy całego Komitetu Organizacyjnego brzeska impreza oczekuje aktualnie na uroczyste otwarcie w dniu 8 października br. w Galerii Ratuszowej w Brzegu.
XII Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Brzeg 2010 „Jan Paweł II – Santo” upamiętniać będzie tegoroczne rocznice Papieża.
Wystawcy zaprezentują bogatą paletę kolekcji poświęconych Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II.

W czasie posiedzenia Zarządu podjęto decyzję, że składki na rok 2011 przewodniczący Kół Terenowych zbierać będą od swoich Członków do dnia 15 listopada br. w wysokości 50 zł.

Również do tego terminu przyjmowane będą wpłaty na kartę o tematyce papieskiej, którą w nakładzie 125 sztuk chcielibyśmy wydać przed świętami Bożego Narodzenia, aczkolwiek sygnowana będzie na rok 2011.

Możemy podać do wiadomości naszym Członkom, że Zarząd wystąpił z pismem do Pana Prezesa Narodowego Banku Polskiego z propozycją tematyczną monet kolekcjonerskich i banknotów pod kątem planu emisyjnego na rok 2012.
W naszym piśmie sugerowaliśmy, aby dla banknotów kolekcjonerskich wzięto pod uwagę tematykę: Ludwik Zamenhof, Tadeusz Kościuszko i Ludwik Hirszfeld, dla serii „Miasta w Polsce” proponujemy Wrocław oraz Oborniki Śląskie (rodzinna miejscowość Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego), natomiast w serii „Polscy malarze XIX/X X wieku” – Jan Styka i Wojciech Kossak oraz prezentacja fragmentu Panoramy Racławickiej.

Niebawem zostanie przedstawiony oficjalny plan emisji na rok 2011 i można się spodziewać, że rozpoczną się przygotowania do opracowania planu emisyjnego na rok 2012. Jeżeli tylko będzie jakiś odzew na nasze pismo, na pewno na stronie Stowarzyszenia przedstawimy go wszystkim zainteresowanym.

Po zakończeniu sezonu urlopowo – wakacyjnego będziemy informować wszystkich Członków o planach, zamierzeniach i wydarzeniach mogących zainteresować środowisko skupione w naszej organizacji.

Życzymy samych pomyślnych i radosnych zdarzeń służbowo – prywatnych w przedświątecznym kwartale.

Za Zarząd SK
Tadeusz B. Marcin Denes
Prezes Zarządu

28 września 2010 r.