W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Zarządu w pełnym składzie personalnym. Pierwsze powakacyjne spotkanie poświęcone było głównie przygotowaniom do przyszłorocznej wystawy.

Tradycyjnie nasza impreza odbędzie się w maju 2015 roku, a dokładnie w dniach 14maja /czwartek/ do 17 maja /niedziela/.
16 maja w trakcie trwania Europejskiej Nocy Muzeów, XVII Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerów -Wrocław 2015 będzie uczestnikiem tego projektu.

Komisarz Wystawy, wiceprezes Zarządu Artur Marsy, przedstawił projekt Karty zgłoszeniowej i nowego Regulaminu przyszłorocznej ekspozycji.
Zarząd jednogłośnie przyjął obydwa dokumenty.
Jako organizatorzy zapraszamy tych członków naszego Stowarzyszenia, którzy jeszcze nie prezentowali swoich zbiorów, do czynnego uczestnictwa w wystawie w 2015 roku.
Jest jeszcze sporo czasu, aby spokojnie opracować swoje walory i w interesujący sposób zaprezentować je licznej rzeszy zwiedzających.

Z okazji wystawy wydana będzie karta telefoniczna, karta pocztowa beznominałowa i okolicznościowy datownik pocztowy. Każdy z uczestników otrzyma zestaw upominków, co już jest nieodłączną tradycją od szesnastu minionych lat.

Koło Terenowe w Brzegu przy ogromnym wsparciu miejscowych władz organizuje XVI Brzeską Krajową Wystawę Kolekcjonerska – Brzeg 2014.
Niestrudzony szef tego Koła Tadeusz Sadowiński zapowiedział, że uroczyste otwarcie brzeskiej imprezy nastąpi w dniu liturgicznego święta, które obchodzi Kościół Powszechny czcząc świętego Jana Pawła II Wielkiego. Ten dzień to 22 października.

Wszystkie prezentowane zbiory dotyczą życia i działalności Największego z Rodu Polaków.
To wielkie wydarzenie dla brzeskiej kultury .

Na zakończenie posiedzenia Zarządu podjęto decyzję dotyczącą składki członkowskiej na rok 2015.

Za Zarząd SKwW
Tadeusz B. Marcin Denes – prezes Zarządu