W bieżącym roku upływa 35 lat od pamiętnej chwili, gdy Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę  świętego Piotra. Z tej okazji prezes naszego Stowarzyszenia Tadeusz B. Marcin Denes przygotował projekt okolicznościowej karty telefonicznej, która zostanie wyemitowana przez Telekomunikację Polską ORANGE w limitowanym nakładzie 150 sztuk.

Poniżej prezentujemy zatwierdzony projekt tej karty.

*****

Również z naszej inicjatywy Poczta Polska wyemituje  okolicznościową kartkę beznominałową  związaną z 35. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Kartka nr 22, której autorem projektu jest Tadeusz B. Marcin Denes zostanie wydana w nakładzie 1.000 sztuk.

*****

Z inicjatywy naszego Stowarzyszenia w kwietniu br. zostanie wydana przez Pocztę Polską Wrocław-Miasto beznominałowa kartka nr 39/2012 z okazji I rocznicy beatyfikacji Błogosławionego Jana Pawła II. Kartka zostanie wydana w nakładzie 1.000 sztuk.

Autorem projektu tej kartki jest Tadeusz B. Marcin Denes.

 *****

Kolekcjonerów kartek beznominałowych o tematyce papieskiej z pewnością zainteresuje niepocztowe wydanie serii kartek pt. „Ślady Jana Pawła II w powiecie oleśnickim” autorstwa kol. Adama Szulera.

Poniżej zaprezentowany jest projekt pierwszej kartki z tej serii:

Przewidywany termin edycji pierwszej kartki – to 10 grudnia 2011r.

Wraz z kartką nr. 8 planowane jest wydanie okolicznościowego etui dla całego kompletu. Sukcesywnie ukazywać się będą kolejne kartki z tej serii:

2) OLEŚNICA – Pomnik JP II przy kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia
3) OLEŚNICA – Szkoła Podstawowa nr. 7 im. Jana Pawła II
4) OLEŚNICA – Rondo im. Jana Pawła II
5) BIERUTÓW – Pomnik JP II przy kościele pw. św. Katarzyny
6) STRADOMIA DOLNA – Dąb Papieski
7) SYCÓW – Gimnazjum im. Jana Pawła II
8) TWARDOGÓRA – Szkoła Podstawowa nr. 2 im Jana Pawła II

Zainteresowani nabyciem tego waloru powinni kontaktować się bezpośrednio z autorem tego projektu. Adres mailowy – adamszuler@wp.pl.

Cena kartki wynosić będzie 2,00 zł.

*****

Mamy przyjemność zaprezentować najnowszy projekt kartki korespondencyjnej autorstwa Tadeusza B. Marcina Denesa.
Kartka została wyemitowana w nakładzie 100 sztuk.
Do przygotowania tego projektu posłużyła koperta okolicznościowa wydana w 2004 roku w numerowanym nakładzie 26 sztuk.
Koperta pochodzi ze zbiorów autora projektu i jest opatrzona autografem naszego papieża Jana Pawła II oraz najbliższego Jego współpracownika – ks. arcybiskupa Stanisława Dziwisza.

Dzięki przychylności Prezesa naszej organizacji – Tadeusza B. Marcina Denesa część tego prywatnego nakładu została gratisowo przekazana dla członków Koła Papafilistów.

Każdy z papafilistów, za pośrednictwem przewodniczącej Koła, zostanie przy najbliższej okazji obdarowany tym atrakcyjnym wydawnictwem.

*****

Z przyjemnością komunikuję, że Koło Papafilistów wyemitowało papieską kartkę pocztową dla upamiętnienia, obchodzonego po raz pierwszy na całym świecie, dnia liturgicznego kultu Błogosławionego Jana Pawła II Wielkiego.

Autorem tego projektu jest Tadeusz B. Marcin Denes. Kartka została wyemitowana w nakładzie 150 sztuk.                                                                       

Motywem przewodnim tego projektu jest obraz olejny znajdujący się w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego we Wrocławiu. Autorem tego obrazu jest artystka malarz Anita Kałuża.

Oto projekt tego waloru:

Według tego samego projektu zostało przygotowane wydanie na rzecz tejże parafii w nakładzie 150 sztuk + 50 sztuk dla naszego Stowarzyszenia.

Poniżej projekt tej edycji:

Papafilistów (choć nie tylko) zainteresowanych posiadaniem tego wydawnictwa w swoich zbiorach prosimy o kontakt mailowy z Elżbietą Gil  gilela@opl.pl lub telefoniczny – 694 814 261.
Cena nominalna kartki wynosi 0,50 zł (+ oczywiście koszty przesyłki).

*****

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość nabycia beznominałowej kartki pocztowej o tematyce papieskiej. Kartka została wydana przez CP ORJ Wrocław – Województwo w nakładzie 1.000 sztuk. Autorem tego projektu jest kol. Adam Szuler członek naszego Koła Papafilistów.
Osoby chętne do nabycia tego waloru prosimy o kontakt mailowy z Elżbietą Gil l gilela@opl.pl lub telefoniczny – 694 814 261.

Cena nominalna kartki wynosi 0,50 zł.
Poniżej skan tego papafilstycznego waloru:

*****

Wadowickie walory filatelistyczne

 

Z okazji XX rocznicy wizyty Jana Pawła II w Wadowicach nasi przyjaciele z Wadowic przygotowali wyjątkowo ciekawe walory filatelistyczne upamietniające tę rocznicę. Projektantem tych wydawnictw jest Pan Kamil Malec.

Papafiliści, którzy uczestniczyli w tegorocznym spotkaniu z kolegami skupionymi w PZF Koło nr 32 Wadowice, z pewnością z dużą przyjemnością obejrzą te wadowickie emisje, wracając równocześnie wspomnieniami do mile spędzonych chwil z wadowickimi kolekcjonerami.

Okolicznościowa kartka beznominałowa ze stemplem:

Okolicznościowa koperta z nalepką polecenia i stemplem:

*****

 Papieska Poczta Samochodowa

Filatelistów zainteresowanych „Pocztą Samochodową” organizowaną w dniu 14 września 2011 roku z okazji „IV Krajowej Konferencji Samorządy RP dla Jana Pawła II” informujemy, że nalepki do przesyłek filatelistycznych (w bardzo ograniczonym nakładzie) będą dystrybuowane przez kol. Grzegorza Kaniewskiego w cenie 8 zł za 1 arkusik.

Kontakt telefoniczny – 0603 889 747 lub 65 57 24 194

Nalepki na kopertę dla „Papieskiej Poczty Samochodowej” Olesno – Częstochowa (Jasna Góra)

Arkusik I:

Arkusik II:

Datownik i dodatkowy stempel informacyjny:

Jednocześnie informujemy, że z okazji tej Konferencji zostaną wydane ilustrowane koperty, beznominałowe okolicznościowe kartki pocztowe, widokówki, przywieszki na personalizowane znaczki oraz będą stosowane dodatkowe stemple okolicznościowe.

Poniżej przedstawiamy wstępne informacje dotyczące „Poczty Samochodowej”: