Całe życie człowieka jest tylko podróżą do śmierci.

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy w dniu 25 czerwca br. wiadomość o śmierci naszego Kolegi Leszka Derkaczewskiego.

Każdy z nas jest płonącą świeczką, która w końcu gaśnie. Teraz zgasła świeczka Leszka.

Leszek był on z nami od początku istnienia naszego Stowarzyszenia. Był zaangażowanym i aktywnym działaczem naszej organizacji. Był niezmiernie cenionym kolekcjonerem. Jego zbiory wzbudzały zawsze zainteresowanie i wielki podziw.

Posiadał bardzo bogate kolekcje kamieni i autografów, a jego opowieści o ich zdobywaniu zawsze wzbudzały powszechny podziw i wielkie zainteresowanie słuchaczy. Leszek kochał życie i potrafił żyć.

Jego pasją była również numizmatyka. Fragmenty jego ogromnych zbiorów numizmatycznych można było podziwiać nie tylko na organizowanych przez nasze Stowarzyszenie wystawach ale także w Narodowym Banku Polskim.

Był współorganizatorem corocznych wrocławskich wystaw kolekcjonerskich. Jego eksponatów nigdy nie mogło zabraknąć na wrocławskich wystawach organizowanych przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu – na Dworcu Głównym, Dworcu Świebodzkim, w Klubie Pod Kolumnami we Wrocławiu czy też w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Wielokrotnie też swoje kolekcjonerskie zbiory prezentował na kolekcjonerskich wystawach organizowanych przez Koło Terenowe w Brzegu.

Jego eksponaty można więc było podziwiać w Zamku Piastów Śląskich, w Galerii Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury w Ratuszu Miejskim czy też na Stadionie Miejskim w Brzegu.

Jego pasją była również muzyka i śpiew. Często więc zapewniał oprawę muzyczną naszych imprez kolekcjonerskich, sprawiając tym ogromną radość i przyjemność słuchaczom.

W naszej pamięci pozostanie jako bardzo serdeczna i życzliwa osoba, zawsze chętna do pomocy innym,

Są takie osoby, po których odejściu będziemy czuć pustkę przez długi czas. Leszek należał do grona takich osób.

Będziemy o Tobie zawsze pamiętali!

admin-ajax