W imieniu Muzeum Poczty i Telekomunikacji pragniemy zaprosić Państwa na wernisaż wystawy czasowej ,,Kobiety w łączności”, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku.

,,Kobiety w łączności” – wystawa czasowa w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu: 6.04  – 6.05.2018 r.,

Kurator: Izabela Majkut, kierownik Działu Historii Poczty i Telekomunikacji.

Rewolucja Technologiczna, Wielkie konflikty militarne oraz rozwijające się prądy emancypacyjne całkowicie odmieniły status oraz społeczną rolę kobiet. Wynalazki przełomu XIX i XX wieku takie jak telegraf i telefon stworzyły idealne podłoże do powstania nowych miejsc pracy, które szybko zostały zdominowane przez rzeszę pań. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza na wyjątkową wystawę: ,,Kobiety w łączności”, przygotowaną z okazji ustanowionego przez Sejm Roku Praw Kobiet. W ramach ekspozycji czasowej zaprezentowane zostaną niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia, ukazujące pracownice poczty oraz wyjątkowe przykłady telekomunikacyjnych obiektów takich jak telefony, dalekopisy, czy łącznice, pochodzące ze zbiorów Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu oraz prywatnej kolekcji. Wystawa, której bohaterkami są telegrafistki, juzistki, telefonistki i pracownice poczty, jest próbą spojrzenia na historię kobiet zarówno w kontekście ich niezwykłej i ciekawej aktywności zawodowej, jak również rozwoju technologicznego, który całkowicie odmienił społeczne, cywilizacyjne oraz kulturowe oblicze ówczesnej Europy.

W ramach wystawy, przy współpracy z Pocztą Polską, wydany zostanie również okolicznościowy datownik, który będziecie mieć Państwo okazję nabyć podczas wernisażu  6 kwietnia 2018r.,  o godzinie 12:00 w budynku Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, przy ulicy Krasińskiego 1.

Wydarzenia towarzyszące wystawie ,,Kobiety w łączności”:

Wernisaż otwierający wystawę ,,Kobiety w łączności”: 6.04.2018 r., godz 12:00.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej: 7.04.2018 r., godz 14:30.

Warsztaty rodzinne przygotowane w ramach wystawy czasowej: „Halo, mówi się”: 21.04.2018r., godz 11:00.

ATT00312

ATT00314