Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu to unikalna placówka na mapie Polski. W dniu 3 marca 2020 r. zgromadzeni goście naocznie mogli się przekonać, że inwencja, zaangażowanie i … pieniądze potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

W tym dniu uroczyście otwarto Salę Fonograficzną, gdzie zaprezentowane zostały prawdziwe rarytasy polskiej myśli technicznej z gatunku urządzeń radiowo-telewizyjnych. W scenerii radosnego popielu wyeksponowano różne odbiorniki typu patefony, radia, telewizory i telefony, które są dowodem wielkiego kunsztu polskich konstruktorów.

W przygotowanie nowej scenerii Sali Fonograficznej pracownicy MPiT włożyli multum pracy, a efekty mogą imponować. Z całą pewnością tę nową ekspozycję warto odwiedzić, aby móc zapoznać się z historią polskiej radiofonografii minionej epoki.

Z prawdziwym podziwem otwarcia dokonał Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Michał Bobowiec w otoczeniu wielu VIP-ów. Warto nadmienić, że wśród uczestników tego marcowego święta była liczna grupa członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu.

Pani dyrektor Agnieszce Mizie i wszystkim pracownikom MPiT należą się najserdeczniejsze gratulacje.

Poniżej kilka zdjęć z otwarcia Sali Fonograficznej, których autorem jest Tadeusz Kasprzycki.

SENED

2.

3.

3.a

3b.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

11.

15.

11.

12.

13.

14.

16.