W imieniu Poczty Polskiej S.A. serdecznie zapraszam Państwa na stoisko pocztowe, które zostanie zorganizowane w dniu 16 lutego b.r. (środa) w godz. 10:00-13:00 na I piętrze budynku przy ul. Krasińskiego 1 we Wrocławiu przed wejściem do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Na stoisku będą dostępne nowości filatelistyczne oraz będzie stosowany datownik okolicznościowy z hasłem ,,Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu Twarze Królowej Elżbiety II”.

DATOWN~1
Niżej przekazuję informacje z MPiT we Wrocławiu o wystawie, której wernisaż został zaplanowany na godz. 11:00 w dniu 16.02.2022 roku:

Z okazji 70 rocznicy panowania królowej Elżbiety II, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przygotowuje wystawę, która przedstawiać będzie wybrane aspekty z życia i panowania monarchini, ilustrowane zagranicznymi znaczkami pocztowymi z naszej bogatej kolekcji.

Wystawę otworzy pierwszy znaczek na świecie, Penny Black któremu towarzyszyć będą znaczki z terytorium Imperium Brytyjskiego z II połowy XIX wieku: pierwsze znaczki z Barbados, Cejlonu, Przylądka dobrej Nadziei oraz pierwsze całostki pocztowe Wielkiej Brytani. Na 12 planszach pokażemy m.in.: drzewo genealogiczne rodziny Windsorów, jej liczne podróże i spotkania z czołowymi politykami i władcami (np. z cesarzem Etiopii Haile Selassie), jej bajecznie kolorowe stroje („Jeśli ubrałabym się w beże, nikt nie wiedziałby kim jestem”) i towarzyszące im niesamowite kapelusze, udekorowane piórami, kwiatami, wstążkami, kamieniami – znak rozpoznawczy jej stylu (jej szafy zawierają ich ponad 5 tysięcy). Zaprezentujemy królewskie rezydencje (pałac Buckingham, zamki Windsor i Balmoral oraz pałac Sandringham), opowiemy o zamiłowaniu Elżbiety II do natury i jej ukochanych koniach i psach corgi. Jedna plansza poświęcona będzie małżeństwu królowej Elżbiety i księcia Filipa – od wczesnej młodości, poprzez wiek dojrzały, aż do późnych lat życia. Poznacie też ich rodzinę, dzieci i wnuki. Będzie można obejrzeć słynny królewski jacht „Britannia”.

Wystawę uzupełnią eksponaty z naszej kolekcji: brytyjska skrzynka pocztowa z inicjałami królowej Elżbiety II z 1990 r., prace Czesława Słani (np. płytka cynkowa z wytrawionym konturowym rysunkiem angielskiego znaczka emisji: Królowa Elżbieta II z 1999 r.), brytyjskie przekazy pieniężne z lat 2000–2003, winietki – portrety Elżbiety II z 1964 r. oraz pamiątkowe kubki i talerzyki z wizerunkiem królowej.

Czas trwania wystawy: 16.02.2022-30.04.2022.