Zapraszamy w najbliższą niedzielę na wystawę zabytkowych lokomotyw i wagonów na stację Wrocław Leśnica. Wspaniała okazja poznać kolej z bliska, posiedzieć w lokomotywie, usłyszeć jak działa i wszystkiego samemu dotknąć. Wystawa czynna w godzinach 10-17. Więcej informacji znajdziecie Państwo na fb Klubu Sympatyków Kolei: https://pl-pl.facebook.com/kskwroclaw/

W 2016 roku w ramach Wrocław – Europejska Stolica Kultury zorganizowaliśmy pociąg retro dla wrocławskich rodzin. W przyszłym roku mamy szansę, aby częściej widzieć zabytkowe pociągi we Wrocławiu! I całkowicie bezpłatnie skorzystać z tych atrakcji. Jako mieszkańcy Wrocławia zgłosiliśmy we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim projekt pod nazwą „Odkryj kolejowe tajemnice Wrocławia – objazdowa wystawa historii kolei we Wrocławiu i towarzyszące jej atrakcje”.

Główne atrakcje projektu to: 

– 12 przejazdów pociągu retro po Wrocławiu wraz z przewodnikiem 

– 2 wystawy stacjonarne zabytkowego taboru

– 2 wystawy ruchomej realistycznej makiety kolejowej

– stworzenie mobilnej wystawy o kolei we Wrocławiu w wagonach kolejowych.

Głosowanie trwa do 10 października. Jak zagłosować? Wystarczy zeskanować kod QR z plakatu lub wejść pod link https://www.wroclaw.pl/wbo/325 – zrealizowane zostaną projekty, które otrzymają najwięcej głosów (głosują także dzieci, niezależnie od wieku). Gorąco zachęcamy do głosowania nasz projekt i umożliwienie bezpłatne skorzystanie z kolejowych atrakcji przez cały 2023 rok.