W imieniu Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaproszamy

na wernisaż wystawy czasowej pt. „W 100 lat dookoła PWPW”, który odbędzie się 7 marca 2019 roku o godzenie 12:00 w budynku Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przy ul. Krasińskiego 1 we Wrocławiu.

Prezentowana wystawa ma na celu ukazanie jednej z wielu gałęzi produkcji Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych wartościowych jaką jest druk znaczków pocztowych. Na wystawie zaprezentowane zostaną nowatorskie emisje znaczków – kamienie milowe w produkcji Wytwórni. Nie zabraknie walorów nagradzanych w światowych konkursach na najlepiej wydrukowane znaczki, wyróżniane niejednokrotnie podczas konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Rządowych Producentów Znaczków Pocztowych. Wystawa objęta została Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wernisażowi będzie towarzyszyć stoisko pocztowe zorganizowane przed siedzibą MPiT Wrocławiu przez UP Wrocław 1, czynne w godzinach 11:00-14:00, na którym będzie stosowany datownik okolicznościowy (wzór w załączeniu).

MPiT prosi o potwierdzenie swojej obecności podczas otwarcia wystawy do dnia 1.03.2019 roku pod numerem telefonu: 71 3436765 (e-mail: sekretariat@muzeum.wroclaw.pl) sekretariat Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

w 100 lat dooko+éa PWPW - zaproszenie-1

w 100 lat dooko+éa PWPW - zaproszenie-2

datownik powiekszony-01