Zapraszamy do obejrzenia wystawy ekslibrisów pochodzących z kolekcji naszego kolegi Krzysztofa Lachowicza – znawcy i kolekcjonera ikonografii kościuszkowskiej. Wystawa została przygotowana z okazji 275 rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki.

Głównym motywem prezentowanych ekslibrisów jest oczywiście portret Tadeusza Kościuszki. Prezentowane na wystawie ekslibrisy pochodzą z pierwszych dziesięciu edycji Międzynarodowego Konkursu Ekslibrisów Kościuszkowskich, organizowanych przez Panoramę Racławicką we Wrocławiu (oddział Muzeum Narodowego) od 2004 roku.

Zastosowane przez artystów techniki graficzne są różnorodne, od drzeworytu, litografii i linorytu, poprzez techniki metalowe, takie jak miedzioryt, akwaforta, akwatinta, mezzotinta, sucha igła, po relief, typografię i techniki komputerowe.

Fragment kolekcji Krzysztofa Lachowicza można oglądać we Wrocławiu, w Galerii pod Plafonem (Rynek 58). Wystawa będzie czynna od 1 do 28 lutego br. w godzinach od 10:30 do 16:30.

W związku z epidemią koronawirusa obowiązują ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa w pomieszczeniach (maseczki, dezynfekowanie dłoni, dystans).

6006bd68b234c3.994731031

29a

5

7

8