Szanowni Państwo,

Kolej z Wrocławia do Świebo­dzic to drugi najstarszy, po linii do Oławy, żelazny szlak na Dolnym Śląsku. Tak jak stalowy szlak połączył 180 lat temu oba miasta, tak łączy je na nowo wspólnie świętowany jubileusz: dwie wystawy – filatelistyczna i kolekcjonerska – we Wroc­ła­wiu i Świebodzicach, na odrestaurowanych dwor­cach, udostępnionych dzięki życzliwości PKP.

Krajowa Wystawa Filatelistyczna „180 lat kolei Wrocław – Świebodzice” odbędzie się w dniach 27-29.10.2023 r. w zabytkowej Sali Sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu. Honorowy patronat nad wystawą objęli Minister Infrastruktury oraz Marszałek Dolnego Śląska, a jej Głównym Patronem są Koleje Dolnośląskie.

O początkach współpracy kolei z pocztą będzie można usłyszeć podczas towarzyszących wystawom wykładom na Konferencji „Kolej na Dolnym Śląsku – historia i pasja”.

Wystawa Kolekcjonerska czynna będzie od 26-28.10 na Dworcu PKP w Świebodzicach.

Poczta Polska przygotowała szereg atrakcji dla zwiedzających – znaczki personalizowane, kartki i datowniki okolicznościowe oraz przewóz poczty na trasie z Wrocławia do Świebodzic i z powrotem.

Całość wydarzenia tworzy ponad 70 wystawców i prelegentów z całej Polski, którzy w różnej formie udostępniają swoje zbiory, wiedzę i pasję, nie tylko dotyczącą kolei.

Zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z tych atrakcji w nadchodzący weekend. Szczegóły na załączonym plakacie.

Artur Marsy

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wystawy

Prezes Okręgu Wrocławskiego
Polskiego Związku Filatelistów
email: artur.marsy@gmail.com