Na posiedzeniu Zarządu SK w dniu 1 czerwca br. omówiono sprawy mające związek z zakończoną edycją wystawy. W zgodnej ocenie zebranych , organizacja i przebieg wystawy były na wysokim poziomie.

Według opinii członków Komitetu Organizacyjnego frekwencja zwiedzających była bardzo dobra. Na duża liczbę zwiedzających istotny wpływ miał fakt, że informacje o wystawie były podawane przez kolejowe megafony na dworcu PKP, dzięki życzliwej decyzji kierownictwa spółki tejże firmy.

Generalnie, tak wystawcy jak i organizatorzy, z tegorocznej wystawy mogą być zadowoleni. Nie obyło się bez całkiem istotnych potknięć, które na przyszłość już nie powinny być obecne na naszej imprezie.

XI Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Wrocław 2009 odbędzie się w terminie 14 maja (czwartek) do 17 maja (niedziela). O ile nie rozpocznie się zapowiadany remont Dworca Głównego PKP, to po raz jedenasty spotkamy się w Klubie Kultury „Kolejarz”. Hasłem przyszłorocznej wystawy jest „Człowiek – flora – fauna”.
Zarząd zdecydował, że głównie kwalifikowane będą zbiory o tej tematyce. Wystawcy otrzymają imienne zaproszenia do udziału wraz z informacją, że preferowane będą nowe ekspozycje, które dotychczas nie były na naszej imprezie prezentowane. Wstępnie otrzymaliśmy już kilka interesujących słownych zgłoszeń od nowych kolekcjonerów.

Wystawa w roku 2009, w naszym przekonaniu, powinna nie tylko integrować środowisko kolekcjonerskie, ale także dać możliwość rozwoju nowym formom zbieractwa i atrakcyjnego prezentowania.

Jak się potocznie mawia, poprzeczka zawieszona będzie dosyć wysoko na tyle, aby każdy uczestnik wystawy miał osobistą satysfakcję z udziału w tym kolekcjonerskim wydarzeniu.

W miesiącu lutym 2009 roku będzie prawdopodobnie wydana karta o tematyce papieskiej, a dwa miesiące później karta nawiązująca grafiką do majowej wystawy.

Tadeusz B. Marcin Denes