W ubiegłym roku zaproponowałem narodowemu emitentowi wydanie karty telefonicznej poświęconej 30. rocznicy Pontyfikatu Sługi Bożego Jana Pawła II. Wielokrotnie poprzez rozmowy telefoniczne starałem się przekonać decydentów z Tepsy, że byłoby świetnie, gdyby wyemitowano taką kartę, bo środowisko Papafilistów, którzy zbierają karty telefoniczne byłoby wielce uradowane.
I wreszcie pismem z dnia 24 lipca nadeszła wiadomość, że karta będzie wydana w nakładzie kolekcjonerskim, jakiego od lat Telekomunikacja Polska nie realizowała oficjalnie.
Nie został jeszcze ustalony nakład karty w wielkości ostatecznej. Karta będzie miała nominał 60 impulsów. Na piśmie przekazałem sugestię, by do tego nominału dodać jeszcze promocyjne 20 impulsów. Może tak się stanie, zobaczymy już w październiku.
Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu wstępnie zabezpieczyło kilkaset sztuk tej emisji dla swoich członków. Jeśli nasza propozycja co do ilości kart dla fonotelistów naszej organizacji zostanie zaakceptowana, to wszyscy chętni bez trudu nabędą ten rarytas.
Musi ciekawić rewers karty, oby była to naprawdę interesująca grafika. Żadnych informacji na ten temat nie ma, należy po prostu oczekiwać aż emisja będzie w sprzedaży.
To duży sukces naszej organizacji, że Telekomunikacja Polska zrealizowała zaproponowany temat. Możemy mieć satysfakcję z faktu, że ta karta z całą pewnością będzie poszukiwana przez tysiące fonotelistów. A członkowie Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu najprawdziwiej będą mogli mówić, że to „nasza karta”, dużo inna od tych, które my wydajemy.

Życzę dużo radości z jej posiadania w zbiorach naszych członków.

Lipiec 2008 r.                                                                 Tadeusz B. Marcin Denes