W miniony piątek tj. 23 października z inicjatywy Centrali Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli największych pięciu organizacji kolekcjonerskich w Polsce. W siedzibie Narodowego Banku Polskiego przedstawiono zasady dystrybucji walorów numizmatycznych emitowanych przez NBP w roku 2010. Głównym założeniem nowego planu jest forma licytowania każdego numizmatu poprzez aukcje internetowe.
Wszelkie informacje na ten temat są zamieszczone na specjalnej stronie
www.kolekcjoner.nbp.pl
Przedstawiony projekt budzi wielkie zainteresowanie numizmatyków w całym kraju.
Podczas trwającego blisko cztery godziny spotkania prezentowano różne opinie i uwagi do wdrażanego projektu sprzedaży tak monet jak i banknotów kolekcjonerskich.
Stowarzyszenie nasze reprezentował prezes Zarządu, prezentując od samego początku stanowisko, że członkowie Koła Numizmatycznego powinni mieć gwarantowaną możliwość nabywania walorów numizmatycznych po cenach ustalonych przez daną aukcję.
Nierealne jest w naszym przypadku, aby członkowie SK (każdy indywidualnie) brali udział w aukcjach.
Prowadząca spotkanie z ramienia NBP Pani dyrektor Departamentu Emisyjno – Skarbowego nie kwestionowała przedstawionej przeze mnie argumentacji. Ostateczna wersja nowej formy sprzedaży numizmatów znana będzie za kilka tygodni.
Trzeba przyznać, że biorący udział w spotkaniu szefowie innych organizacji kolekcjonerskich w sposób jednoznaczny popierali nasze propozycje w tej kwestii. Teraz pozostaje oczekiwać na finalne decyzje Narodowego Banku Polskiego.
Wszystko, co było możliwe z naszej strony zostało wykonane. Czekamy!

Tadeusz B. Marcin Denes
Prezes Zarządu